Vánoční turnaj ,tombola a MISS šipka Bělčice

Výsledky prvního vánočního regionálu pořádaného naším klubem

V sobotu 20.12.2009 se do naší herny sjelo 25 hráču. V jejich čele nechyběli osobnosti kteří v šipkařském světě něco znamenají. Ve zkratce vzpomenu prezidenta ČŠO Jana Přikryla, nejlepšího současného šipkaře Davida Miklase a našeho kamaráda ligového administrátora Standu Vodrážku.

Na hráče bylo připraveno 16 terčů a náš neposedný terč, který bere hráčům dech. :-)

Vánoční turnaj začal jak je již tradicí dvojicemi do kterého se přihlásilo 12 dvojic.Dvojice byly rozlosovány do čtyřech skupin po třech, kde postupovali první dva do osmičkového pavouka.Z první skupiny postoupily bez problémů Miklas-Touš a Jandová-Obručová.Z druhé skupiny si postup zajistili Veselý-Jiřičný a Wilk O.-Riedl.Z třetí skupiny postoupily Bali-Vodrážka a Rouč-Rajman.Z čtvrté a poslední skupiny postoupily po tuhém boji Nejedlý-Janeček a domácí opory Mašek-Gregorovič st. Hrálo se na tři výtězné legy 501 DO.

V semifinále se potkaly tyto dvojice – Miklas-Touš proti Nejedlému s Janečkem postoupili 3-0 a Bali-Vodrážka proti Veselému s Jiřičným zvítězili 3-1.

Finále se hrálo na čtyři výtězné legy, které řídil člověk nejpovolanější. Slova se ujal prezident ČŠO Jan Přikryl a zápas mezi dvojicemi Miklas-Touš a Bali-Vodrážka mohl začít.Byly to skvělé šipky, vítězství se přelévalo sem tam, aby se nakonec štěstí přiklonilo k naší nejlepší dvojici Miklas-Touš poměrem 4-2.

A tady jsou kompletní výsledky dvojic:

1. místo

Miklas+Touš

2.místo

Bali+Vodrážka

3.-4.místo

Nejedlý+Janeček, Veselý+Jiřičný

5.-8. místo

Jandová+Obručová, Mašek+Gregorovič st., Wilk+Riedl, Rouč+Rajman

9.-12. místo

Přikryl+Rada, Kolda+Šmíd, Bulan st.+Útrata, Sadílek+Gregorovič ml.

Před rozlosováním jednotlivců se o hráče starala naše hostinská, která připravila vepřové hody. Na úvod se přichystala polévka,která některým přišla vhod. Ovar který následoval dodal ten správný klid na sále, které rušilo jen kovové cinkání příborů. K spláchnutí dobrého jídla jsme připravili naše pivo Nektar, samozřejmě pro šipkaře a přátele šipek zdarma jako bonus.Dále byl připraven prejt jak červený tak bílý.

Po odpočinku se rozlosovali jednotlivci do osmi skupin po třech a jedna po čtyřech. Hrálo se na tři výtězné s postupem dvou nejlepších do KO pavouka. Postup si zajistili všichni favorité a taky se zrodilo pár překvapení.

Finále se odehrávalo opět za pomoci prezidenta ČŠO Jana Přikryla, který se ujal komentování a dohlížení nad regulérností celého finále. Po tuhém a náročném boji nakonec Standa Vodrážka zdolal Michala Veselého poměrem 4-2 a stal se tak historicky prvním víězem vánočního turnaje.

1. místo

Stanislav Vodrážka

2. místo

Michal Veselý

3.-4. místo

Radana Jandová, David Miklas

5.-8.místo

Kateřina Obručová, Jiří Gregorovič st., Radek Jiřičný, Michal Janeček

9.- 16. místo

Václav Škopek, Tomáš Šmíd, Petr Rouč, Ondřej Bali, Pavel Mašek, Petr Kolda, Václav Rada, Petr Touš

17.-24. místo

Dušan Vilímek, Michal Nejedlý, Richard Rajman, Jiří Gregorovič ml., Michal Riedl, Bronislav Útrata, Jan Přikryl, René Bulan st.

25.místo

Wilk Oldřich

Během turnaje bylo k pobavení připraveno házení na neposedný terč. Rekord drží Radana Jandová náhozem 98 bodů dosažené dvěma šipkama a to bull a triple 16.Tímto náhozem, ač se ostatní snažili např. P.Touš 61, se stala výtězem a může si od nás vybrat šipky. Pro další rok se upravily pravidla, která jsou k nahlédnutí na našich stránkách.

Pro naše děvčata jsme připravily něco nového a to volbu Miss šipka Bělčice.Tuto volbu bychom rádi zopakovaly a zavedli jako tradici. První Miss šipka Bělčice 2008 se stala, ač jsme měli jako želízko v ohni Oldřišku Wilkovou, naše kamarádka Katka Obručová. Blahopřejeme.

Na konci turnaje po rozdání cen vítězům se losovala tombola, kde hlavní cenou byl úhoř, který dodal rybář, šipkař a člen klubu Michal Riedl. Další ceny věnovali firmy a jednotlivci Aldast, Měšťanský pivovar Strakonice, Autodíly Bláha, Goldbeck, ZD Bělčice, hajný Karel Kylian a Petr Kolda. Všem moc děkujeme a věříme v další spolupráci.

Náš dík patří také naší hostinské, která připravila skvělé vepřové hody a našemu kamarádovy Milošovi (harmonikáři) za skvělou hudbu,která nás doprovázela celým večerem.