Turnaj a selátko 2010

Super sobota a selátko

V sobotu 19.6.2010 se vydařil další super turnaj na jihu Čech v herně Bělčických Šneků. Cestu na steelové šipky našlo 25 hráčů.

Jak je jíž tradicí začaly jsme turnajem dvojic. Přihlásilo se celkem 12 párů, které jsme rozdělily do 4 skupin po třech. Postup do KO pavouka si zajistily jen první dva ve skupině.Hrálo se na tři vítězné legy až do finále 501DO.

Ve skupině A si postup zajistily s prvního místa Staněk - Hrbek a Přikryl – Stredák.

Skupinu B s velký přehledem vyhrály Touš – Ondo kde je do KO pavouka doprovodila dvojice Bartoš – Kumhera.

C skupinu vyhrály Tomek – Kolda a doprovodily je dvojice Gregorovič ml. – Vestfál, kteří porazily v dramatickém zápase Maška D. - Fejtl.

Ve skupině D jinak skupina smrti se odehrávaly nevídané věci. Nakonec si postup zajistily Mašek P. – Gregorovič st a Havel – Vaníček. Do KO pavouka nepostoupila dvojice ‚Utrata - Vilímek

Jak to tedy dopadlo:

1 . místo Touš – Ondo
2. místo Staněk – Hrbek
3-4. místo Mašek – Gregorovič a Přikryl – Stredák
5-8. místo Gregorovič – Vestfál, Bartoš – Kumhera, Tomek – Kolda a Havel Vaníček
9-12. místo Útrata – Vilímek, Mašek –Fejtl, Štěpnička – Víšek a Hruška –

Mezi turnajem páru a jednotlivců se rozjela soutěž v pohyblivém terči nazvaný Neposedný Bělčický terč. Dlouho se držel nához 46 bodů Pavla Maška. Překonání přišlo ke konci turnaje a v to v podání Tomáše Tomka , který přehodil dosavadních 46 bodů o jeden bod na 47.Dlouho netrvalo a bylo tu další navýšení skore na 58. Postaral se o to Jirka Gregorovič st. Všem vypálil rybník Petr Kolda. Hodil Bull-S20-S5 celkem 75 a tak se stal vítězem Neposedného Bělčického terče.

Jednotlivce si chtělo zahrát 25 hráčů. Rozdělili se do 8 skupin.7 skupin bylo po třech a 1 skupina po čtyřech. Hrálo se na tři vítězné legy s postupem do KO pavouka. Na tomto turnaji hrály i hráči, kteří hrály steely vůbec poprvé. Dostaly se mezi zkušené hráče. Na výsledku to bylo samozřejmě vidět. Jen několika hráčům vadilo, že musely pomáhat s počítáním a dali to ač nevědomky najevo.

V KO pavouku se od z hora do finále blížil Michal Ondo. Vyřadil postupně Fejtla Ondru 3:0, Bartoše Romana 4:1 a Koldu Petra 5:0.

Ze s potku KO pavouku se do finále dral bez ztráty jediného legu Petr Touš. Rozdrtil 3:0 Havla Marka, 4:0 Gregoroviče Jirku ml a nezastavil ho ani Jirka Gregorovič, který prohrál 5:0. (Pozápase prohlásil, že to bylo školení.)

Finále bylo tedy jasně dané. Po výsledkách v pavouku se dalo očekávat, že Petr Touš a Michal Ondo předvedou šipky v plné kráse. Vedením finále hraném na 2 vítězné sety se ujal Jan Přikryl a zapisovatel Ondra Vaníček.
První set vyhrál Michal Ondo 3:2 kde se zavíralo 12 až 15 šipkou a ujal se vedení 1:0 na sety. Ve druhém setu se nezměnilo vůbec nic. Petr Touš neustále doháněl Michala. Zavíralo se do 15 šipky každý leg.V posledním legu za stavu 2:2 Michal Ondo hází 135 vzápětí 134 odhoz 77. Zůstává na terči 155. Michal odhazuje T19 k tomu T20 a zavírá D19. Poslední leg Michal zavřel na 12 šipku a tímto vyhrál celý turnaj. Oba hráči předvedly super finále.

Nejvíce 180 naházel s celkového počtu 12 Michal Ondo 4 krát. Nejvyšší zavření bylo finálová 155 od Michala Ondo.

Výsledky jednotlivců:

1 . místo Michal Ondo
2. místo Petr Touš
3-4. místo Petr Kolda a Jirka Gregorovič st
5-8. místo Roman Bartoš, Miroslav Hotovec, Brano Stredák a Jirka Gregorovič ml
9-16 místo Ondra Fejtl, Pavel Mašek, Miroslav Staněk, Dominik Mašek, Bohuslav Hrbek, Olda Wilk a Marek Havel
17-23 místo Tomáš Tomek, Ondra Vaníček, Jirka Štěpnička, Miloš Víšek, Dušan Vilímek, Jan Přikryl, Broňa Útrata, Martin Hruška
25. místo Pavel Vestfál

Při turnaji se peklo na ohni selátko, které si šipkaři pochvalovaly.Všem moc chutnalo a proto na dalším turnaji, který se bude konat 14.8. 2010 budeme pro šipkaře opakovat pečení selátka.