Jak to začalo

16. 1. 2017

Malinko z historie.

Nápad založit šipkařský klub se zrodil po zhlédnutí MS PDC na Eurosportu v prosinci roku 2006.

Tehdejší zakladatelé byly Pavel Mašek, Karel Wilk, Olda Wilk, Jirka Kolář a Petr Krstev. O 4 měsíce déle se přidal Jirka Gregorovič st a Michal Riedl.

Začali jsme hrát šipky plastové jinak softové na elektronický terč zakoupený u obchodníků z východu. Směr jaké šipky budeme hrát dal až tehdejší administrátor pro Jižní Čechy Petr Touš(Tuška). Ukázal nám terč a šipky co jsou ty nej a rozhodnutí bylo jasné. Registrace putovala do největší šipkařské asociace ČŠO. 9.1.2007 se řádným členem ČŠO stal klub nesoucí jméno ŠK ŠNECI BĚLČICE

Do klubu se zakoupilo nejprve 4ks terčů. Dva zakoupil Pavel Mašek a dva zakoupila naše první patronka. Postupem času se do klubu hlásily nový hráči a ty přinesly do klubu nové terče stejně jako my všichni.

První turnaj se odehrál v herně snack baru 28.dubna 2007odkud pochází náš název ŠNECI BĚLČICE výsledek turnaje najdete  zde.

Členové, Pavel Mašek, Oldřich Wilk, Karel Wilk, Jiří Kolář,  Jiří Gregorovič st. a Michal Riedl. V tomto složení po půlročním získávání zkušeností na turnajích pořádaných v republice, jsme se přihlásily do 1. České steelové ligy, jihočeské divize.

Celá liga má celkem tři divize. S těchto skupin postupují dva do ligového finále. Po problémech s naší první hernou, jsme našli místo, které je pro ligu to pravé. Po dohodě s p. Zamrazilem a p. Říským, hrajeme v bělčické sokolovně. Našim patronem se stala pí. Hana Gisca, která vede místní hospůdku. Bez její pomoci a zajištění občerstvení by to šlo hůře.O pohodu a teplo v zimních měsících se stará Jirka Zamrazil.vS tímto zázemím, jsme se staly jediným týmem v Jižních Čechách, který má takový místo pro hraní steelových šipek. Proto jsme vyhledáváni i ostatními hráči.

Naše první sezona byla především o získávání ligových zkušeností mezi nejlepšími. Naší skupinu hráli týmy Bizoni(mistři ČR), Bizoňata(3.místo v Evropě mezi juniory), Laser ČB (vicemistr UŠO), Šviháci Strakonice, Classic Strakonice a ŠK Šneci. Na konci sezony to skončilo takto: 1. místo Bizoňata, 2. místo Laser, 3. místo Bizoni, 4. místo Šviháci, 5. místo ŠK Šneci Bělčice a 6. místo Classic. V takovémto složení týmů nádherné páté místo.

Do druhé sezony jsme vstoupili s velkým odhodláním. Přišli nový hráči - Jiří Gregorovi ml., Eva Panušková (první žena v klubu), Ondra Fajtl, Petr Kolda a Tomáš Šmíd. Po dohodě s ČŠO(vedením ligy)jsme přihlásili druhý klub a to Šneky B. Toto družstvo je složeno z mladých hráčů. Jiřího Gregoroviče ml., Evu Panuškovou a Ondru Fajtla doplňují bratři Karel a Olda Wilkové se zkušenostmi z loňského ročníku...

Šneky A posílili příchodem dva hráči Petr Kolda a Tomáš Šmíd. Ti hrají spolu s Pavlem Maškem, Jiřím Gregorovčemi st. a Michalem Riedlem.

Druhý ročník tak zahájily týmy ŠK Šneci A , ŠK Šneci B, Šviháci Strakonice, Rovná u Strakonic, Dubičné České Budějovice, Bizoni a Bizoňata z Prahy. Dva týmy odřekly účast pro velkou konkurenci. :-).

Pokračování v 1 lize se protáhlo až do dnešní doby. Několikrát se nám povedlo se dostat na vytoužené Mistrovství republiky družstev. Nejlepší umístění  na MR ČR je 5 místo absolutně. Bohužel v sezoně 2016/2017 nehrajeme.

Rádi uvítáme v našich řadách nové hráčky i hráče. Pořádáme každou středu od 18.30 hodin turnájky, kde můžete zkusit svoje umění a každý druhý měsíc regionální turnaje, kam se může přihlásit každý a hrát tak proti nejlepším hráčům ČR.  Začátky byly kruté, ale postupným tréninkem se dostavily úspěchy. Každému nováčkovy rádi pomůžeme tak jak pomáhaly ostatní hráči nám.

Do budoucna jsme chtěli otevřít šipkařský kroužek pro mládež a vychovávat nové šipkaře. Kroužek by se odehrával v přísálí sokolovny mimo restauraci.

To se nakonec povedlo a ve spolupráci s DDM Blatná vedeme již 3 rokem kroužek mladých šipkařů.

Od té doby se náš klub zařezával do paměti a srdcí mnoha hráčů. Zpomenu jen jednoho nejznámějšího šipkaře ČR Dušana Vilímka který byl v začátcích na turnajích pravidelně. Je dobré že pokud zdraví a zaměstnání dovolí Dušan přijede vždy.

Dnes má klub 10 hráčů a hráček. Od září 2013 má klub třídu šipkařské školy. Celkem je navštěvuje 7 dětí v Bělčic a Blatné.